Komunikat

Szanowni Państwo, 

Ostatni rok przyniósł wiele zmian na rynku nieruchomości i wraz z nastaniem 2022 roku zdawać się mogło, że czeka nas pewien rodzaj stabilizacji. W ubiegłym roku doświadczyliśmy drastycznych zmian cen wielu asortymentów, z czego najbardziej bezpośrednio dotknęły nas koszty pracy, koszty cementu, ceramiki budowlanej, materiałów izolacyjnych, drewna oraz stali. Nierzadko te wzrosty cen wynosiły 50 i więcej procent. 

Niestety wraz z rozpoczęciem agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy sytuacja geopolityczna i gospodarcza uległa dalszej poważnej zmianie. Każdy z nas jest bezpośrednio dotknięty skutkami finansowymi w postaci znaczących wzrostów cen paliw, gazu czy artykułów spożywczych. Wielu skutków nie jesteśmy nawet w stanie przewidywać, ale widzimy, że codziennie pojawiają się nowe trudności wynikające z ograniczeń dostępności wielu surowców. Niestety mamy również świadomość, że ta sytuacja nie rozwiąże się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki z dnia na dzień. Rynek nieruchomości również reaguje w następstwie tych wydarzeń. Od kilku tygodni brakuje mieszkań na wynajem a liczba dostępnych mieszkań do sprzedaży na wolnym rynku znacząco spada. Pojawia się coraz więcej śmiałych komentarzy, że ochroną, przed wysoką inflacją jest dobro fizyczne gwarantujące dobrą lokatę zgromadzonego kapitału, jakim jest mieszkanie. 

Wiele rodzin rozważa zakup mieszkania na naszym osiedlu, a chcąc uniknąć potencjalnych nieporozumień zdecydowaliśmy się poinformować Państwa o tym, że wraz z początkiem II kwartału ceny oferowanych mieszkań ulegną zmianie.